شرکت ساندویچ پانل دیواری ، نماینده فروش و اجرای ساندویچ پانل مجتمع صنعتی ماموت در استان تهران و شهرستان ها است.
شرکت ساندویچ پانل دیواری ، نماینده فروش و اجرای ساندویچ پانل مجتمع صنعتی ماموت در استان تهران و شهرستان ها است.

کاربرد ساندویچ پانل دیواری

کاربرد ساندویچ پانل دیواری


بهتر است که در ابتدا توضیحاتی درباره انواع ساندویچ پانل ارائه کنیم تا در ادامه بطور مفصل با تولید و نصب این محصول بیشتر آشنا شویم. محصولی که بسیار مقاوم ، با کیفیت و دارای فضای کافی برای کاربردهای متفاوت می باشد.
 
ساندویچ پانل دیواری
ساندویچ پانل دیواری
 
میزان تحمل و ظرفیت ساندویچ پانل ها به فوم بکار رفته در آن که در میان دو سطح فلزی که در واقع همان عایق بیرونی پانل هستند وابسته است. این ورق ها فشار و وزن سنگین بار وارده به سطح را بخوبی تحمل می کنند. از این جهت بسیار برای استفاده در سقف و دیوارها مناسب هستند.
شما می توانید از این محصول در کنار سایر مصالح نظیر فولاد ، بتن و چوب استفاده نمایید.
از مهمترین مزیت های ساندویچ پانل مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر مصالح ساختمانی است.
بنابراین اینطور می توان گفت که ساندویچ پانل دارای یک هسته از جنس فوم بوده که توسط دو ورق فولادی پوشیده شده است.
بطور کلی می توان ساندویچ پانل را به دو نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی دسته بندی کرد. در ادامه انواع کاربرد دیواری و سقفی این محصول را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
کاربرد ساندویچ پانل :
این محصول پرکاربرد را می توان در مدارس ، بیمارستان ها و درمانگاه های سیار ، سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی ، در ساخت ویلا و منازل مسکونی پیش ساخته و همچنین انواع سوله برای کارخانه جات ، انبار کالا و سقف کاذب و مکان های سرپوشیده مانند سالن های ورزشی و حتی برای ساخت کانتینر و کانکس مورد استفاده قرار داد.
ساندویچ پانل دیواری :
یکی از پر مصرف ترین موارد، استفاده از این محصول برای ساخت دیوار است که در ذیل به هریک اشاره می کنیم؛
 
ساندویچ پانل دیواری
ساندویچ پانل دیواری
 
ساندویچ پانل دیواری و سقفی پلی یورتان: این نوع فوم که دارای خاصیت ضد حریق می باشد بدلیل ویژگی هایی که دارد سبب کاهش انتقال گرما ، سرما و رطوبت می شود.
همچنین بدلیل وزن سبک در مواقع بروز حوادث طبیعی چون سیل ، زلزله و طوفان در کاهش خسارات و صدمات بسیار موثر است.
ساندویچ پانل سقفی و دیواری پلی استایرن : از فوم پلی استایرن بیشتر در ساخت سقف و دیوار سردخانه استفاده می شود. و بدلیل نرم بودن و وزن سبک جایگزین مناسبی برای تیغه های آجری و سفالی می باشد. همچنین در انواع دیگری از ساندویچ پانل ها از عایق پشم سنگ و پشم شیشه به عنوان فوم میانی استفاده می شود.
ساندویچ پانل استاندارد

در نهایت بهتر است درباره ورق های فولادی که در ساندویچ پانل مورد استفاده قرار می گیرد بیشتر توضیح دهیم.
این ورق ها از جنس آلومینیوم ، آلوزینک و ورق گالوانیزه هستند. ورق های آلومینیومی بدلیل ضخامت کم بسیار منعطف بوده و به راحتی خم می شوند و می توانید این ورق ها را بدور اجسام بپیچید. ورق آلوزینک ، ترکیبی از آلومینیوم و روی است و دارای مقاومت و طول عمر بیشتر نسبت نوع آلومینیومی می باشد. و در مورد ورق گالوانیزه باید گفت که این محصول از جنس آهن بوده که توسط روی پوشیده شده است.
لازم به ذکر است که تمام این ورق ها دارای خاصیت ضدخوردگی و ضد زنگ هستند و دارای درجه های مختلفی از نظر مقاومت نسبت به سایر ورق ها می باشند.

Leave a Reply